Site icon Agregator

Канцелярія для офісу: типи коректорів

Канцелярія для офісу: типи коректорів

Коректор – канцелярське приладдя, за допомогою якого здійснюється виправлення помилок у тексті, коригування написаного на папері. Існує кілька різновидів коректорів, як за складом та кольором маскувальної речовини, так і за способом нанесення. Сьогодні асортимент канцелярських коректорів досить широкий. Розкажемо про особливості їхнього застосування. 

Перший коректор

Перший рідкий коректор для помилок винайшла американка Бетті Грем 1951 року, яка пізніше заснувала компанію Liquid Paper. Коригувальна рідина виготовляється на водній, спиртовій або емульсійній основі. Такий засіб для виправлення помилок оснащений м’яким пензликом, який зазвичай вкладають у ковпачок флакона. Коригувальна рідина стійка до холоду і не забруднює рук, змити склад із пальців можна звичайною водою. 

Коректор-пензлик

Флакон з рідким коректором найчастіше оснащений пензликом. У деяких моделях використовується поролоновий аплікатор або спеціальна лопаточка. Усередині пляшечки знаходяться металеві кульки, які забезпечують збовтування рідини та захищають від висихання.

Коригувальна речовина відрізняється рівним, білим, матовим кольором. За допомогою пензлика або іншого інструменту коректор наносять рівним шаром на помилку у документі. Рідина майже моментально висихає, після чого утворюється тонка скоринка, на якій можна писати або вносити виправлення.

Коригувальна стрічка

Суха стрічка-коректор з’явилася після винаходу рідини. Зручність її у тому, що не потрібно чекати, поки висохне рідина, можна відразу робити нові записи. Коригувальна стрічка наноситься на поверхню паперу рівним шаром, залишається невидимою навіть під час ксерокопіювання. Стандартна ширина коригувальної стрічки становить 5 міліметрів, а довжина може бути різною, в залежності від моделі коректора – 5/6/8/10/30 метрів.

Стрічковий коректор зручний під час опрацювання помилок значної довжини в друкованих текстах, коли потрібно замаскувати відразу кілька слів у рядку. Зручне канцелярське приладдя має зручний знімний блок, який після закінчення стрічки зовсім просто замінити на новий. Певним недоліком є відсутність можливості точкового виправлення незначних помилок.  

Коректор-ручка

Винахідники довго розмірковували над тим, як зробити коригувальний засіб зручнішим. Так з’явився коригувальний олівець. На вигляд він нагадує звичайнісіньку авторучку. Ручка має пластиковий корпус, оснащена металевим наконечником та дозатором для непомітного та якісного точкового виправлення. 

Рідкі коректори-ручки випускаються зі спеціальними кульками всередині для інтенсивного збовтування рідини. Таке офісне приладдя приваблює компактними розмірами та надає можливість виправляти помилки з гранично високою точністю. 

Джерело: paley.com.ua

Exit mobile version